Świat jest pełen możliwości.

Malmö

Malmö

Malmö jest trzecim pod względem wielkości miastem Szwecji. Mieści się na południu kraju, słynie z przygranicznej różnorodności i ma opinię twórczej oraz ciekawej małej metropolii. Malmö przekształciło się z miasta przemysłowego w ośrodek naukowy, znany ze swojej działalności na rzecz ochrony środowiska. W pobliżu nowej, modnej i ekologicznej dzielnicy miasta, Västra Hamnen, znajduje się najstarszy renesansowy zamek w Skandynawii. W Malmö odbywają się również ważne międzynarodowe wydarzenia, takie jak Konkurs Piosenki Eurowizji (2013), Mistrzostwa Świata Juniorów w Hokeju na Lodzie (2014) czy Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie (2015).
Dowiedz się więcej
Warszawa

Warszawa

Stolica Polski oferuje wszystko, o czym zamarzysz: ciekawą historię, bogaty kalendarz wydarzeń, wciągające życie nocne, restauracje z gwiazdką Michelina oraz wszechobecną zieleń. Odwiedź urokliwą Starówkę i wybierz się na spacer Traktem Królewskim. W interaktywnych muzeach odkryj historię miasta. Spędź szalony wieczór nad Wisłą i posłuchaj koncertów Chopina w Łazienkach Królewskich. Warszawa to bez wątpienia obowiązkowy punkt na turystycznej mapie Europy.
Dowiedz się więcej
Autumn and winter colours

Autumn and winter colours

Discover the destination with all the gorgeous colours of autumn, it is also a place worth discovering.
Dowiedz się więcej
Paryż

Paryż

Witamy w legendarnym „mieście świateł” albo „mieście miłości”. Paryż jest z pewnością i jednym, i drugim, zawsze był także uważany za najbardziej romantyczne miejsce na świecie. Niezależnie od tego, czy jesteś artystą, biznesmenem czy po prostu turystą, czy przyjeżdżasz z kimś bliskim sercu, czy z całą rodziną, spodobają ci się długie spacery z Montmartre do Dzielnicy Łacińskiej. Wędrując wśród wspaniałych zabytków z czasów starożytnego Rzymu lub Średniowiecza, prędzej czy później trafisz do jednej z kawiarni na moście Pont Neuf lub do butików w dzielnicy Marais. Po prostu się nie spiesz i włóż do swojego aparatu cyfrowego kartę o dużej pojemności.
Dowiedz się więcej
Karlskrona

Karlskrona

Zarzuć kotwicę w Karlskronie, mieście założonym w 1680 r., kiedy to król Karol XI postanowił zbudować tutaj nową bazę morską kraju! Po 340 latach baza marynarki wojennej nadal funkcjonuje, a dobrze zachowana architektura i plan miasta wywarły wrażenie na Unesco, które w 1998 roku wpisało Karlskronę na listę światowego dziedzictwa. W całym mieście można zobaczyć wspaniałe kościoły i place oraz handlowe ulice i fortyfikacje, które przyciągają gości z całego świata. Wszystko to położone na wielu wyspach archipelagu, który Unesco uznała za jeden z siedmiu rezerwatów biosfery w Szwecji.
Dowiedz się więcej
Five Days in Dubai

Five Days in Dubai

The sun always shines in Dubai, ensuring endless fun on every holiday. Spend your days lounging at the beach, dining at celebrated restaurants, shopping at al fresco districts and immersing yourself in the city’s cultural best. Our itinerary presents thrills for all ages and settings that inspire.
Dowiedz się więcej
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Warszawa, Polska

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Muzeum jest miejscem, które przywraca pamięć o bogatej, tysiącletniej historii dwóch narodów: polskiego i żydowskiego. Dzięki interaktywnej ekspozycji odbędziesz niezwykłą podróż przez wieki, przespacerujesz się uliczkami przedwojennego żydowskiego miasteczka i odkryjesz jak kultura polska i żydowska wzajemnie się przenikały. Sam budynek muzeum zachwyca architekturą stając się wizytówką nowoczesnej Warszawy.
Bookable
Dowiedz się więcej
Katrinetorp
Malmö, Szwecja

Katrinetorp

Na obrzeżach Malmö rozciąga się wiejska oaza, która tchnie spokojem i harmonią. Katrinetorp to posiadłość wiejska z początków XIX wieku, która od początku służyła jako letnia rezydencja i miejsce, w którym organizowano większe przyjęcia. Obecnie zarządza nią miasto Malmö, które dokłada starań, by dwór działał tak jak za czasów jego świetności. Co roku odbywają się tutaj targi, koncerty, wydarzenia i wystawy, które przyciągają tłumy. Niedawno udostępniono zwiedzającym nową halę wystawienniczą „Stajnia”, przy której działa ekskluzywny sklep z pamiątkami. Katrinetorp leży w odległości zaledwie 10 minut drogi od centrum Malmö, co tylko podkreśla kontrast między wielkim miastem a tą idylliczną scenerią.
Dowiedz się więcej
Archipelag Karlskrony — 1650 wysp, wysepek i skał!
Karlskrona, Szwecja

Archipelag Karlskrony — 1650 wysp, wysepek i skał!

Niezwykły archipelag Karlskrony to jeden z najpiękniejszych krajobrazów na świecie. To najbardziej wysunięty na południe archipelag Szwecji. Całe miasto obejmuje 33 wyspy. Gdyby nie ochronny krąg dużych i małych wysp otaczających miasto, król Karol XI prawdopodobnie nie wybrałby Trossö na swoją nową bazę morską. Są tu zarówno bezludne szkiery, jak i wyspy liczące od 1 do 1500 mieszkańców, niedostępne skały oraz miejsca, do których można dojechać samochodem przez liczne mosty. Znajdź swój ulubiony zakątek na jednej z wysp — naprawdę jest w czym wybierać! Wschodnia część archipelagu skrywa liczne, malowniczo położone wysepki, takie jak Inlängan, Utlängan, Stenshamn, Ungskär i Hästholmen. Mają one zupełnie inny charakter niż porośnięte lasem wyspy wewnątrz archipelagu. Daleko na południowym wschodzie leży Utklippan. Wyspa zachwyca wyjątkową przyrodą i koloniami fok, które korzystają z życia, wylegując się na brzegu. Poruszanie się po archipelagu Karlskrony ułatwia kilka firm transportowych działających cały rok.
Dowiedz się więcej
Muzea w Malmö
Malmö, Szwecja

Muzea w Malmö

Największe muzeum w południowej Szwecji mieści się przy ulicy Malmöhusvägen, w centrum Malmö, w pięknym otoczeniu parków i kanałów. Można tu zobaczyć wszystko – od najstarszego zachowanego zamku renesansowego w Skandynawii po prawdziwą łódź podwodną i fantastyczne pojazdy. Stałe ekspozycje dotyczą historii, historii naturalnej, technologii i żeglarstwa. Każdego roku odbywa się tu również kilkanaście wystaw czasowych. Obok muzeum w Malmö znajduje się tradycyjny targ rybny, gdzie do dziś można kupić świeżą rybę.
Dowiedz się więcej
Malmö Saluhall
Malmö, Szwecja

Malmö Saluhall

Dawny magazyn przy Gibraltargatan został przeobrażony w lokal, który zaspokoi potrzeby poszukiwaczy atrakcji, osób chcących coś szybko zjeść, a także tych, których pasją jest gotowanie. To świetne miejsce na obiad, kolację lub kawę. Można tu zjeść posiłek na miejscu lub kupić lokalne produkty do przyrządzenia w domu. Wnętrze zachwyca także pięknymi kompozycjami kwiatowymi, wyrobami rękodzielników oraz skandynawskim wystrojem.
Dowiedz się więcej
Malmö Konsthall
Malmö, Szwecja

Malmö Konsthall

– to 2000 m² na międzynarodową i szwedzką sztukę współczesną. Ogromna przestrzeń wystawiennicza, która oferuje niezwykłą elastyczność i fantastyczne oświetlenie. Przestrzeń, która stawia artystom niekończące się wyzwania. Podczas otwarcia galerii Malmö Konsthall w 1975 roku architekt Klas Anshelm opisał swoje dzieło jako „Duże, niskie, betonowe pudło otwarte na park i światło słoneczne”. Wycieczki z przewodnikiem odbywają się codziennie o godz. 14:00, a w środy dodatkowo o godz. 18:30. Wycieczki z przewodnikiem dla dzieci (min. 5-letnich) odbywają się w soboty i niedziele o godz. 13:00. Godziny otwarcia: codziennie w godz. 11:00-17:00, w środy w godz. 11:00-21:00. Wstęp bezpłatny. Księgarnia. Restauracja.
Dowiedz się więcej
Björkholmen
Karlskrona, Szwecja

Björkholmen

Spacer po Björkholmen pozwala przekonać się, jak miasto wyglądało w XVIII wieku. Dzielnica ta zdecydowanie różni się od reprezentacyjnych budynków Trossö — urzeka niskimi drewnianymi domkami, często postawionymi bezpośrednio na skałach, w których mieszkali kiedyś pierwsi stoczniowcy i rzemieślnicy. Nazwy ulic Björkholmen pochodzą od różnego rodzaju statków i nazwisk admirałów. Zachwyć się widokiem na wody Saltsösund i przepływające łodzie!
Dowiedz się więcej