Świat jest pełen możliwości.

Warszawa

Warszawa

Stolica Polski oferuje wszystko, o czym zamarzysz: ciekawą historię, bogaty kalendarz wydarzeń, wciągające życie nocne, restauracje z gwiazdką Michelina oraz wszechobecną zieleń. Odwiedź urokliwą Starówkę i wybierz się na spacer Traktem Królewskim. W interaktywnych muzeach odkryj historię miasta. Spędź szalony wieczór nad Wisłą i posłuchaj koncertów Chopina w Łazienkach Królewskich. Warszawa to bez wątpienia obowiązkowy punkt na turystycznej mapie Europy.
Dowiedz się więcej
Malmö

Malmö

Malmö jest trzecim pod względem wielkości miastem Szwecji. Mieści się na południu kraju, słynie z przygranicznej różnorodności i ma opinię twórczej oraz ciekawej małej metropolii. Malmö przekształciło się z miasta przemysłowego w ośrodek naukowy, znany ze swojej działalności na rzecz ochrony środowiska. W pobliżu nowej, modnej i ekologicznej dzielnicy miasta, Västra Hamnen, znajduje się najstarszy renesansowy zamek w Skandynawii. W Malmö odbywają się również ważne międzynarodowe wydarzenia, takie jak Konkurs Piosenki Eurowizji (2013), Mistrzostwa Świata Juniorów w Hokeju na Lodzie (2014) czy Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie (2015).
Dowiedz się więcej
Places4You – Walderlebnispfad

Places4You – Walderlebnispfad

Walderlebnispfad
Dowiedz się więcej
Karlskrona

Karlskrona

Zarzuć kotwicę w Karlskronie, mieście założonym w 1680 r., kiedy to król Karol XI postanowił zbudować tutaj nową bazę morską kraju! Po 340 latach baza marynarki wojennej nadal funkcjonuje, a dobrze zachowana architektura i plan miasta wywarły wrażenie na Unesco, które w 1998 roku wpisało Karlskronę na listę światowego dziedzictwa. W całym mieście można zobaczyć wspaniałe kościoły i place oraz handlowe ulice i fortyfikacje, które przyciągają gości z całego świata. Wszystko to położone na wielu wyspach archipelagu, który Unesco uznała za jeden z siedmiu rezerwatów biosfery w Szwecji.
Dowiedz się więcej
Cottage

Cottage

Special gastronomic offer in an exceptional environment
Dowiedz się więcej
Cerkiew Serbska
Eger, Węgry

Cerkiew Serbska

Cerkiew Serbska, zwana też Grekokatolicką Cerkwią Serbską, znajduje się niedaleko historycznego centrum Egeru. Świątynia powstała w 1799 roku na podstawie projektu mistrza Jánosa Pavoliniego, w stylu Zopf. W 1979 roku budynek został odnowiony, obecnie jest to muzeum, otwarte cały rok. W poniedziałek budynek jest zamknięty dla zwiedzających. Wnętrze kościoła różni się od innych kościołów egerskich, przeważnie barokowych. Najważniejszym akcentem wnętrza jest ikonostas, przedstawiający Jezusa, Matkę Boską, Apostołów, świętych i proroków, wykonany w stylu barokowo – rokokowym. Znajduje się tutaj także prezbiterium, ołtarz z baldachimem oraz wystawa dotycząca miejsc pielgrzymkowych. Kolejną ciekawostką jest krzesło wyplatane w stylu Zopf oraz modrzewiowe ławki.
Dowiedz się więcej
Bazylika w Egerze
Eger, Węgry

Bazylika w Egerze

Bazylika w Egerze, czyli Bazylika śśw. Michała i Jana, jest katedrą. To kościół katedralny diecezji, co oznacza, że to tutaj biskup wykonuje swoje codzienne obowiązki. Bazylika w Egerze to druga największa na Węgrzech budowla sakralna. W roku 1827 arcybiskupem Egeru został János László Pyrker. Biskup zlecił zaprojektowanie wspaniałej świątyni wielkiemu architektowi tamtego okresu, Józsefowi, Hildowi. Budowa trwała od 1831 do 1836 roku, a konsekracja miała miejsce w 1837 roku.
Dowiedz się więcej
Emporia
Malmö, Szwecja

Emporia

To jedno z największych skandynawskich centrów handlowych, w którym znajduje się ponad 200 sklepów. Na dachu budynku znajduje się ogród, z którego można podziwiać niesamowity widok. W Emporii można kupić m.in. najmodniejsze ubrania, meble, sprzęt sportowy, narzędzia oraz wiele innych artykułów. Każdy znajdzie tam coś dla siebie: od kolekcji włoskich projektantów mody po perełki w sklepach z odzieżą używaną. To doskonałe miejsce dla wszystkich chętnych na zakupowe szaleństwo.
Dowiedz się więcej
Magiczna Wieża
Eger, Węgry

Magiczna Wieża

Na szczycie wieży znajduje się najciekawsza atrakcja, Camera Obscura. Zasadniczo znajdujemy się wewnątrz wielkiego aparatu fotograficznego, gdzie za pomocą luster obraz miasta jest rzucany na blat stołu. Egerska „ciemna komnata” jest unikalna na skalę światową, ponieważ jest najstarszym takim działającym przyrządem na kontynencie. Warto wybrać słoneczny dzień a obejrzenie tego urządzenia, wtedy jakość obrazu jest najlepsza. W czasie dni pochmurnych obraz jest nieco ciemniejszy, w dni deszczowe w ogóle go nie widać, wtedy kamera nie działa. Całe pomieszczenie zostało stworzone dla rozrywki, chociaż legenda mówi, że egerscy zazdrośnicy stąd właśnie śledzili krążące po mieście żony. Jak widzimy, zdradzać nie opłaca się nigdzie i nigdy, a już na pewno w Egerze.
Dowiedz się więcej
Pałac Arcybiskupi i Centrum Informacji Turystycznej
Eger, Węgry

Pałac Arcybiskupi i Centrum Informacji Turystycznej

Pałac Arcybiskupi, imponująca rezydencja w stylu barokowym jest Centrum Kulturalnym i Turystycznym otwartym dla turystów w lutym 2016. Można tutaj obejrzeć unikalną ekspozycję sztuki sakralnej. Wystawa prezentuje życie codzienne biskupów i arcybiskupów. Poza organizacją pracy Kościoła biskupi i arcybiskupi zlecali wykonanie wielu dzieł architektury i sztuki, byli także mecenasami sztuki przez wiele wieków. Wszystko to możemy zobaczyć na wystawie. Artefakty związane z mszą, z uroczystościami pokazują z drugiej strony, jak złożona była rola biskupów. Wystawa jest szczególna także dlatego, że można na niej zapoznać się z życiem prywatnym duchownych, zobaczyć ich prywatne pokoje do modlitwy, przez co życie uczniów Chrystusa staje się bliższe. Wystawa chce w ten sposób przemówić się do wszystkich, propagując Królestwo Boże.
Dowiedz się więcej
Tarnowskie Termy
Poznań, Polska

Tarnowskie Termy

Tarnowskie Termy to nowoczesny kompleks basenowo-rekreacyjny. Wyjątkowy aquapark, który czerpie wodę ze źródeł geotermalnych (z głębokości 1200 metrów), o temperaturze ponad 45,7°C. Trzy strefy rekreacyjna, sportowa i saunarium, z basenami i licznymi atrakcjami wodnymi stanowią wielką atrakcję dla dzieci. Na zewnątrz znajduje się ogromna piaszczysta plaża wraz z placem zabaw, tężnią solną, boiskiem do gry w siatkówkę plażową oraz miejscami do wypoczynku.
Dowiedz się więcej
Pałac w Rogalinie
Poznań, Polska

Pałac w Rogalinie

Trudno o lepsze miejsce niż pałac i park w Rogalinie, by poczuć klimat wielkiej arystokracji.Pałacowe wnętrza i park przypałacowy przeszły gruntowną rewaloryzację i konserwację zakończoną w 2015 roku. We wnętrzach tej późnobarokowo-klasycystycznej rezydencji znajduje się muzeum, którego zbiory przybliżają historię arystokratycznego rodu Raczyńskich, mającego znaczący wpływ na historię Polski. Ekspozycja obejmuje również powozownię i Galerię Malarstwa z obrazami Jana Matejki czy Jacka Malczewskiego - jednych z najbardziej znaczących polskich malarzy drugiej połowy XIX stulecia.
Dowiedz się więcej
Pałac Kultury i Nauki
Warszawa, Polska

Pałac Kultury i Nauki

Najbardziej rozpoznawalny i najwyższy budynek stolicy, dar narodu radzieckiego dla Polaków. Widoczny niemal z każdego miejsca w mieście, PKiN jest dla Warszawy jak wieża Eiffla dla Paryża – stanowi doskonały punkt orientacyjny. Wjedź koniecznie na taras widokowy na 30. piętrze, z wysokości 114 metrów będziesz mógł podziwiać panoramę miasta. W Pałacu działają też teatry, kino, muzea, modne knajpki oraz główny Punkt Informacji Turystycznej.
Dowiedz się więcej