Świat jest pełen możliwości.

Paryż

Paryż

Witamy w legendarnym „mieście świateł” albo „mieście miłości”. Paryż jest z pewnością i jednym, i drugim, zawsze był także uważany za najbardziej romantyczne miejsce na świecie. Niezależnie od tego, czy jesteś artystą, biznesmenem czy po prostu turystą, czy przyjeżdżasz z kimś bliskim sercu, czy z całą rodziną, spodobają ci się długie spacery z Montmartre do Dzielnicy Łacińskiej. Wędrując wśród wspaniałych zabytków z czasów starożytnego Rzymu lub Średniowiecza, prędzej czy później trafisz do jednej z kawiarni na moście Pont Neuf lub do butików w dzielnicy Marais. Po prostu się nie spiesz i włóż do swojego aparatu cyfrowego kartę o dużej pojemności.
Dowiedz się więcej
Karlskrona

Karlskrona

Zarzuć kotwicę w Karlskronie, mieście założonym w 1680 r., kiedy to król Karol XI postanowił zbudować tutaj nową bazę morską kraju! Po 340 latach baza marynarki wojennej nadal funkcjonuje, a dobrze zachowana architektura i plan miasta wywarły wrażenie na Unesco, które w 1998 roku wpisało Karlskronę na listę światowego dziedzictwa. W całym mieście można zobaczyć wspaniałe kościoły i place oraz handlowe ulice i fortyfikacje, które przyciągają gości z całego świata. Wszystko to położone na wielu wyspach archipelagu, który Unesco uznała za jeden z siedmiu rezerwatów biosfery w Szwecji.
Dowiedz się więcej
Autumn and winter colours

Autumn and winter colours

Discover the destination with all the gorgeous colours of autumn, it is also a place worth discovering.
Dowiedz się więcej
Malmö

Malmö

Malmö jest trzecim pod względem wielkości miastem Szwecji. Mieści się na południu kraju, słynie z przygranicznej różnorodności i ma opinię twórczej oraz ciekawej małej metropolii. Malmö przekształciło się z miasta przemysłowego w ośrodek naukowy, znany ze swojej działalności na rzecz ochrony środowiska. W pobliżu nowej, modnej i ekologicznej dzielnicy miasta, Västra Hamnen, znajduje się najstarszy renesansowy zamek w Skandynawii. W Malmö odbywają się również ważne międzynarodowe wydarzenia, takie jak Konkurs Piosenki Eurowizji (2013), Mistrzostwa Świata Juniorów w Hokeju na Lodzie (2014) czy Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie (2015).
Dowiedz się więcej
Warszawa

Warszawa

Stolica Polski oferuje wszystko, o czym zamarzysz: ciekawą historię, bogaty kalendarz wydarzeń, wciągające życie nocne, restauracje z gwiazdką Michelina oraz wszechobecną zieleń. Odwiedź urokliwą Starówkę i wybierz się na spacer Traktem Królewskim. W interaktywnych muzeach odkryj historię miasta. Spędź szalony wieczór nad Wisłą i posłuchaj koncertów Chopina w Łazienkach Królewskich. Warszawa to bez wątpienia obowiązkowy punkt na turystycznej mapie Europy.
Dowiedz się więcej
Five Days in Dubai

Five Days in Dubai

The sun always shines in Dubai, ensuring endless fun on every holiday. Spend your days lounging at the beach, dining at celebrated restaurants, shopping at al fresco districts and immersing yourself in the city’s cultural best. Our itinerary presents thrills for all ages and settings that inspire.
Dowiedz się więcej
Jak dotrzeć do Egeru samochodem
Eger, Węgry

Jak dotrzeć do Egeru samochodem

Podróżując samochodem, można dojechać do Egeru szybko i wygodnie, korzystając z dróg dobrej jakości. Autostradą M3 (autostrada płatna) Najważniejsza „brama” do miasta prowadzi od strony południowej, od strony autostrady M3. Jadąc tą autostradą, zarówno z Budapesztu, jak i z Nyíregyháza, należy wybrać zjazd na miasto Füzesabony. Stąd jadąc drogą główną nr. 33 • 3 • 25 docieramy do Egeru. Po zjeździe z autostrady drogowskazy wskazują drogę na Eger, wystarczy jechać według nich, nie trzeba zwracać uwagi na numery dróg. Po zjeździe z autostrady do Egeru jest zaledwie 20 km. Drogą główną nr 3 (droga bezpłatna) Równolegle do autostrady M3 wiedzie droga główna nr 3, za którą nie trzeba płacić. Jeśli jedziemy z Budapesztu, w miejscowości Kerecsend skręcamy z drogi głównej nr 3 na drogę nr 25, która prowadzi nas bezpośrednio do centrum Egeru. Jadąc z drugiej strony, od Miskolca, zjeżdżamy z drogi nr 3 przy mieście Mezőkövesd. Stąd droga do Egeru oznaczona jest drogowskazami. Jak dotrzeć ze Słowacji (droga bezpłatna) Jadąc od północy, ze Słowacji, należy trzymać się drogi głównej nr 25, która wiedzie od samej granicy bezpośrednio aż do centrum Egeru. Od granicy ze Słowacją do Egeru jest 55 kilometrów. Droga nr 25 wiedzie przez rejon Gór Bukowych, jeden z najpiękniejszych masywów górskich na Węgrzech. Droga jest dobrej jakości, łatwa w prowadzeniu, lecz kręta. Wkrótce do Egeru będzie można dojechać drogą szybkiego ruchu Obecnie w trakcie budowy jest droga szybkiego ruchu do Egeru. Droga nr M25 połączy miasto bezpośrednio z autostradą M4. Będzie to droga po dwa pasy w każdym kierunku, którą do miasta będzie się jechać z maksymalną prędkością 110 km/godz, co zmniejszy czas przejazdu na trasie Budapeszt-Eger o 15 minut.
Dowiedz się więcej
Björkholmen
Karlskrona, Szwecja

Björkholmen

Spacer po Björkholmen pozwala przekonać się, jak miasto wyglądało w XVIII wieku. Dzielnica ta zdecydowanie różni się od reprezentacyjnych budynków Trossö — urzeka niskimi drewnianymi domkami, często postawionymi bezpośrednio na skałach, w których mieszkali kiedyś pierwsi stoczniowcy i rzemieślnicy. Nazwy ulic Björkholmen pochodzą od różnego rodzaju statków i nazwisk admirałów. Zachwyć się widokiem na wody Saltsösund i przepływające łodzie!
Dowiedz się więcej
Zachodnie wybrzeże
Malmö, Szwecja

Zachodnie wybrzeże

Zachodnie wybrzeże to jedno z najciekawszych miejsc Malmö, z przepiękną architekturą i widokiem na cieśninę Öresund i most Öresund. Można tu również podziwiać wyjątkowy 190-metrowy wieżowiec Turning Torso oraz odwiedzić skatepark Stapelbäddsparken, którzy przyciąga miłośników jazdy na deskorolce z całego świata. W dzielnicy tej można znaleźć piękne bulwary, wspaniałe kąpieliska, odpocząć w spokojnych restauracjach i kawiarniach, zorganizować pikniki na trawie, a także uczestniczyć w ciekawych grach i zabawach. Zaledwie dziesięć minut pieszo od Dworca Centralnego Malmö znajduje się przystań Dockan z dużą liczbą miejsc do cumowania i udogodnień dla gości przybyłych łodziami.
Dowiedz się więcej
Architektura
Malmö, Szwecja

Architektura

Architektura Malmö stanowi ciekawą mieszankę stylów. Duży wpływ wywarła na nią Dania i inne kraje europejskie. W Kungsparken znajduje się znana Biblioteka Miejska. Budynek składa się ze starej i nowej części, które są ze sobą połączone. Nowa część, „Kalendarz”, została zaprojektowana przez duńskiego architekta Henninga Larsena. Na placu Stortorget, nieopodal Dworca Centralnego w Malmö, znajduje się Ratusz Miejski. Budynek powstał w 1546 roku, ale na przestrzeni wieków został znacznie zmieniony. Helgo Zettervall (1860 r.) zmienił fasadę w stylu duńskiego renesansu. W innej części tego wielkiego placu znajduje się budynek Koc kska – jeden z najlepiej zachowanych XVI-wiecznych budynków z czerwonej cegły w Malmö, z bogato dekorowanym szczytem schodkowym. Obecnie w jego podziemiach mieści się jedna z najbardziej znanych restauracji w Malmö – Årstiderna (Pory roku). Za ratuszem widać szczyt kościoła św. Piotra, najstarszego budynku w Malmö, który został zbudowany na początku XIV wieku w stylu bałtyckiego gotyku. Niektóre średniowieczne freski na sklepieniu kościoła zostały odkryte i odrestaurowane na początku XX w.
Dowiedz się więcej
Katrinetorp
Malmö, Szwecja

Katrinetorp

Na obrzeżach Malmö rozciąga się wiejska oaza, która tchnie spokojem i harmonią. Katrinetorp to posiadłość wiejska z początków XIX wieku, która od początku służyła jako letnia rezydencja i miejsce, w którym organizowano większe przyjęcia. Obecnie zarządza nią miasto Malmö, które dokłada starań, by dwór działał tak jak za czasów jego świetności. Co roku odbywają się tutaj targi, koncerty, wydarzenia i wystawy, które przyciągają tłumy. Niedawno udostępniono zwiedzającym nową halę wystawienniczą „Stajnia”, przy której działa ekskluzywny sklep z pamiątkami. Katrinetorp leży w odległości zaledwie 10 minut drogi od centrum Malmö, co tylko podkreśla kontrast między wielkim miastem a tą idylliczną scenerią.
Dowiedz się więcej
Muzeum Narodowe
Warszawa, Polska

Muzeum Narodowe

Muzeum mieści wspaniałą kolekcję ponad 830 tys. eksponatów ze wszystkich epok od antyku do współczesności. Znajdziesz tu dzieła sztuki polskiej i światowej, w tym takie perełki jak „Pomarańczarka” Aleksandra Gierymskiego czy wielkoformatowa „Bitwa pod Grunwaldem” Jana Matejki. Obejrzyj unikatowe rzeźby w Galerii Sztuki Średniowiecznej oraz największą w Europie kolekcję zabytków kultury i sztuki nubijskiej. Zajrzyj też koniecznie do kalendarza wystaw czasowych.
Dowiedz się więcej
Turning Torso
Malmö, Szwecja

Turning Torso

Najwyższy budynek w Szwecji (190 m), zaprojektowany przez architekta Santiago Calatravę. Turning Torso składa się z dziewięciu sześcianów mieszczących 54 apartamenty, a skręt budynku od podstawy do szczytu wynosi 90 stopni. Obecnie w Turning Torso mieści się 147 mieszkań o różnych rozmiarach – od 45 m² z jedną sypialnią po apartamenty o wielkości 190 m² z trzema sypialniami. W okresie letnim można wjechać na najwyższe piętro budynku. Więcej informacji:
Dowiedz się więcej