Świat jest pełen możliwości.

Karlskrona

Karlskrona

Zarzuć kotwicę w Karlskronie, mieście założonym w 1680 r., kiedy to król Karol XI postanowił zbudować tutaj nową bazę morską kraju! Po 340 latach baza marynarki wojennej nadal funkcjonuje, a dobrze zachowana architektura i plan miasta wywarły wrażenie na Unesco, które w 1998 roku wpisało Karlskronę na listę światowego dziedzictwa. W całym mieście można zobaczyć wspaniałe kościoły i place oraz handlowe ulice i fortyfikacje, które przyciągają gości z całego świata. Wszystko to położone na wielu wyspach archipelagu, który Unesco uznała za jeden z siedmiu rezerwatów biosfery w Szwecji.
Dowiedz się więcej
Autumn and winter colours

Autumn and winter colours

Discover the destination with all the gorgeous colours of autumn, it is also a place worth discovering.
Dowiedz się więcej
Warszawa

Warszawa

Stolica Polski oferuje wszystko, o czym zamarzysz: ciekawą historię, bogaty kalendarz wydarzeń, wciągające życie nocne, restauracje z gwiazdką Michelina oraz wszechobecną zieleń. Odwiedź urokliwą Starówkę i wybierz się na spacer Traktem Królewskim. W interaktywnych muzeach odkryj historię miasta. Spędź szalony wieczór nad Wisłą i posłuchaj koncertów Chopina w Łazienkach Królewskich. Warszawa to bez wątpienia obowiązkowy punkt na turystycznej mapie Europy.
Dowiedz się więcej
Paryż

Paryż

Witamy w legendarnym „mieście świateł” albo „mieście miłości”. Paryż jest z pewnością i jednym, i drugim, zawsze był także uważany za najbardziej romantyczne miejsce na świecie. Niezależnie od tego, czy jesteś artystą, biznesmenem czy po prostu turystą, czy przyjeżdżasz z kimś bliskim sercu, czy z całą rodziną, spodobają ci się długie spacery z Montmartre do Dzielnicy Łacińskiej. Wędrując wśród wspaniałych zabytków z czasów starożytnego Rzymu lub Średniowiecza, prędzej czy później trafisz do jednej z kawiarni na moście Pont Neuf lub do butików w dzielnicy Marais. Po prostu się nie spiesz i włóż do swojego aparatu cyfrowego kartę o dużej pojemności.
Dowiedz się więcej
Malmö

Malmö

Malmö jest trzecim pod względem wielkości miastem Szwecji. Mieści się na południu kraju, słynie z przygranicznej różnorodności i ma opinię twórczej oraz ciekawej małej metropolii. Malmö przekształciło się z miasta przemysłowego w ośrodek naukowy, znany ze swojej działalności na rzecz ochrony środowiska. W pobliżu nowej, modnej i ekologicznej dzielnicy miasta, Västra Hamnen, znajduje się najstarszy renesansowy zamek w Skandynawii. W Malmö odbywają się również ważne międzynarodowe wydarzenia, takie jak Konkurs Piosenki Eurowizji (2013), Mistrzostwa Świata Juniorów w Hokeju na Lodzie (2014) czy Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie (2015).
Dowiedz się więcej
Five Days in Dubai

Five Days in Dubai

The sun always shines in Dubai, ensuring endless fun on every holiday. Spend your days lounging at the beach, dining at celebrated restaurants, shopping at al fresco districts and immersing yourself in the city’s cultural best. Our itinerary presents thrills for all ages and settings that inspire.
Dowiedz się więcej
Wędrówki i natura
Karlskrona, Szwecja

Wędrówki i natura

Bez względu na to, czy lubisz rekreację na łonie natury i podziwianie pięknego otoczenia, czy wolisz wypoczynek czynny, na przykład bieganie, jazdę na rowerze lub wiosłowanie, atrakcji w uroczej Karlskronie nie zabraknie! Skorzystaj z prawa do własności publicznej - na wyprawę weź ze sobą koszyk na grzyby i jagody. W Karlskronie znajduje się 25 pięknych rezerwatów przyrody stanowiących azyl dla gatunków chronionych i nieskazitelnej przyrody. Wśród nich wyróżnić można wiele siedlisk życia - środowisko archipelagu, środowisko uprawne oraz lasy liściaste, iglaste i mieszane. Jeśli interesują Cię malownicze widoki, koniecznie odwiedź Knösö, Sturkö, Torhamn's udde i Södra Flymen. Odkrywaj naturę, podróżując ARK56 — to sieć szlaków, która prowadzi przez archipelag Blekinge na terenach położonych nad wodą i na wodach. Poznaj naturę i kulturę, podróżując pieszo, kajakiem, rowerem lub łódką — wybór należy do Ciebie. Szlaki łączy 13 ośrodków, które oferują jedzenie, zakwaterowanie i atrakcje. Na szlaku archipelagu Karlskrony znajduje się osiem ośrodków: Hasslö (Garpahamnen), Aspö (Lökanabben), Sturkö (Bredavik), Karlskrona (Fisktorget), Senoren (Brofästet), Stenshamn, Torhamn i Kristianopel
Dowiedz się więcej
Przepiękne, zielone i urocze parki Malmö
Malmö, Szwecja

Przepiękne, zielone i urocze parki Malmö

W pięknych parkach Malmö można doświadczyć kontaktu z naturą, skorzystać z bogatej oferty rekreacyjnej i sportowej i po prostu dobrze się bawić. Można w nich znaleźć zabawne tematyczne place zabaw i inspirujące boiska do uprawiania różnych sportów, a także wybrać się na indywidualną wycieczkę z przewodnikiem, by pogłębić wiedzę o drzewach i oficjalnej sztuce. Założony w 1872 roku Kungsparken to najstarszy park publiczny w Malmö. Został zaprojektowany w stylu angielskim i, tak jak Slottsparken, jest znakomitym miejscem na pikniki, sport i zabawę na świeżym powietrzu. Slottstädgården. Wspaniały, przyjazny środowisku ogród, gdzie można zakupić warzywa niemal prosto z grządki, kwiaty i inne interesujące rośliny. To tutaj telewizja SVT nagrywa swój popularny program pt. „Ogrodowy piątek”. Przy odrobinie szczęścia można się natknąć na ogrodnika Johna Taylora podczas pracy w jednym z ogrodów. W samym sercu parku, w otoczeniu zieleni, mieści się popularna otwarta kawiarnia Tareqa Taylora. Kawiarnia jest otwarta w okresie letnim przy sprzyjającej pogodzie. Pildammsparken to największy park w Malmö. Został zaprojektowany na Wystawę Bałtycką w 1914 roku. Jego budowa została zakończona w 1920 roku pod kierownictwem miejskiego inżyniera, Erika Bülowa-Hube'a. To jedno z najbardziej lubianych przez biegaczy miejsc w Malmö. Chcesz wybrać się na indywidualną wycieczkę z przewodnikiem po parkach i atrakcjach artystycznych w Malmö? Pobierz przewodniki na telefon komórkowy:
Dowiedz się więcej
Muzeum Narodowe
Warszawa, Polska

Muzeum Narodowe

Muzeum mieści wspaniałą kolekcję ponad 830 tys. eksponatów ze wszystkich epok od antyku do współczesności. Znajdziesz tu dzieła sztuki polskiej i światowej, w tym takie perełki jak „Pomarańczarka” Aleksandra Gierymskiego czy wielkoformatowa „Bitwa pod Grunwaldem” Jana Matejki. Obejrzyj unikatowe rzeźby w Galerii Sztuki Średniowiecznej oraz największą w Europie kolekcję zabytków kultury i sztuki nubijskiej. Zajrzyj też koniecznie do kalendarza wystaw czasowych.
Dowiedz się więcej
Kristianopel — ukryty klejnot
Karlskrona, Szwecja

Kristianopel — ukryty klejnot

Kristianopel to niewielka wioska o fascynującej historii położona około 40 km na północ od Karlskrony. Goście znajdą tu kilka sklepików i restauracji oraz chętnie odwiedzaną kawiarnię. Przenocować można na polu kempingowym, w porcie oraz w pensjonatach. Aby w pełni poczuć atmosferę Kristianopel, trzeba koniecznie wybrać się na spacer wśród drewnianych domów ukrytych w gęstwinie różanych krzewów. Poczuć aromat tych pięknych kwiatów wymieszany z zapachem morza. Usiąść na ławce w porcie i wpatrzeć się w morze, w kierunku najbardziej wysuniętego na południe punktu Olandii.
Dowiedz się więcej
Jak dotrzeć do Egeru samochodem
Eger, Węgry

Jak dotrzeć do Egeru samochodem

Podróżując samochodem, można dojechać do Egeru szybko i wygodnie, korzystając z dróg dobrej jakości. Autostradą M3 (autostrada płatna) Najważniejsza „brama” do miasta prowadzi od strony południowej, od strony autostrady M3. Jadąc tą autostradą, zarówno z Budapesztu, jak i z Nyíregyháza, należy wybrać zjazd na miasto Füzesabony. Stąd jadąc drogą główną nr. 33 • 3 • 25 docieramy do Egeru. Po zjeździe z autostrady drogowskazy wskazują drogę na Eger, wystarczy jechać według nich, nie trzeba zwracać uwagi na numery dróg. Po zjeździe z autostrady do Egeru jest zaledwie 20 km. Drogą główną nr 3 (droga bezpłatna) Równolegle do autostrady M3 wiedzie droga główna nr 3, za którą nie trzeba płacić. Jeśli jedziemy z Budapesztu, w miejscowości Kerecsend skręcamy z drogi głównej nr 3 na drogę nr 25, która prowadzi nas bezpośrednio do centrum Egeru. Jadąc z drugiej strony, od Miskolca, zjeżdżamy z drogi nr 3 przy mieście Mezőkövesd. Stąd droga do Egeru oznaczona jest drogowskazami. Jak dotrzeć ze Słowacji (droga bezpłatna) Jadąc od północy, ze Słowacji, należy trzymać się drogi głównej nr 25, która wiedzie od samej granicy bezpośrednio aż do centrum Egeru. Od granicy ze Słowacją do Egeru jest 55 kilometrów. Droga nr 25 wiedzie przez rejon Gór Bukowych, jeden z najpiękniejszych masywów górskich na Węgrzech. Droga jest dobrej jakości, łatwa w prowadzeniu, lecz kręta. Wkrótce do Egeru będzie można dojechać drogą szybkiego ruchu Obecnie w trakcie budowy jest droga szybkiego ruchu do Egeru. Droga nr M25 połączy miasto bezpośrednio z autostradą M4. Będzie to droga po dwa pasy w każdym kierunku, którą do miasta będzie się jechać z maksymalną prędkością 110 km/godz, co zmniejszy czas przejazdu na trasie Budapeszt-Eger o 15 minut.
Dowiedz się więcej
Muzeum Pszczelarstwa
Poznań, Polska

Muzeum Pszczelarstwa

Skansen i Muzeum Pszczelarstwa im. Prof. Ryszarda Kosteckiego to największe w Europie plenerowe muzeum etnograficzne, posiadające unikatowy zbiór uli ilustrujący historię bartnictwa i pszczelarstwa na ziemiach polskich. Wśród eksponatów znajdują się ule figuralne, architektoniczne, koszowe, skrzynkowe i kłody bartne. Najstarszy z nich ma 600 lat. Dużą atrakcję stanowi ul demonstracyjny umożliwiający obserwację życia intymnego pszczół.
Dowiedz się więcej
Pałac Kultury i Nauki
Warszawa, Polska

Pałac Kultury i Nauki

Najbardziej rozpoznawalny i najwyższy budynek stolicy, dar narodu radzieckiego dla Polaków. Widoczny niemal z każdego miejsca w mieście, PKiN jest dla Warszawy jak wieża Eiffla dla Paryża – stanowi doskonały punkt orientacyjny. Wjedź koniecznie na taras widokowy na 30. piętrze, z wysokości 114 metrów będziesz mógł podziwiać panoramę miasta. W Pałacu działają też teatry, kino, muzea, modne knajpki oraz główny Punkt Informacji Turystycznej.
Bookable
Dowiedz się więcej
Drottningskärs Kastell - jedna z głównych szwedzkich konstrukcji obronnych
Karlskrona, Szwecja

Drottningskärs Kastell - jedna z głównych szwedzkich konstrukcji obronnych

Cytadela Drottningskärs powstała w ostatniej dekadzie XVII w. i jest uważana za jedną z najpotężniejszych budowli obronnych w Szwecji. To doskonale zachowana forteca z czasów największej świetności Szwecji. Cytadela obejmuje duży granitowy donżon z pokładem działowym, prochownię i kwatery mieszkalne, a także cztery bastiony noszące imiona królowych Marii, Christiny, Hedvigi i Ulriki. Od 1895 r. cytadela Drottningskär nie pełni czynnie funkcji obronnej w szwedzkim systemie obrony. Do cytadeli Drottningskärs można dostać się przez cały rok na pokładzie promu do Aspö, a latem zatrzymują się tu też łodzie pływające wśród wysp archipelagu. Chcesz skorzystać z usług przewodnika poza sezonem? Skontaktuj się z Biurem Informacji Turystycznej.
Dowiedz się więcej