Kontakt

För att få mer information om hur ni blir vår partner, hur ni annonserar på ArrivalGuides.com eller om ni har andra frågor, vänligen kontakta vår personal.

ArrivalGuides Head Office

Visitors

Kungsgatan 34-36, 4 tr
411 19 Göteborg
SWEDEN
+46 (0)31 381 49 00

CEO

Magnus Aideborn
Name
Magnus Aideborn
Phone
+46 (0)76 852 66 44
E-mail
magnus.aideborn@arrivalguides.com

Finance

Bodil Einerskog
Name
Bodil Einerskog
Role
Finance Director
Phone
+46 (0)31 381 49 00
E-mail
bodil.einerskog@arrivalguides.com

Distribution

Ola Zetterlöf
Name
Ola Zetterlöf
Role
Director of Distribution Client Solutions
Phone
+46 (0)73 202 16 60
E-mail
ola.zetterlof@arrivalguides.com
Federico Giusiano
Name
Federico Giusiano
Role
Head of Accommodation Client Solutions
Phone
+46 (0)73 648 96 03
E-mail
federico.giusiano@arrivalguides.com
Jonas Stenberg
Name
Jonas Stenberg
Role
Head of Client Solutions north Europe
Phone
+46 (0)70 453 50 89
E-mail
jonas.stenberg@arrivalguides.com

Development

Joakim Bick
Name
Joakim Bick
Role
CTO
Phone
+46 (0)72 351 08 10
E-mail
joakim.bick@arrivalguides.com
Martin Egri
Name
Martin Egri
Role
Developer
Phone
+46 (0)72 351 08 09
E-mail
martin.egri@arrivalguides.com
Markus Lindgren
Name
Markus Lindgren
Role
Developer
E-mail
markus.lindgren@arrivalguides.com
Arash Sundberg
Name
Arash Sundberg
Role
Developer
Phone
+46 (0)70 765 30 55
E-mail
arash.sundberg@arrivalguides.com

Destination

Niklas Berggren
Name
Niklas Berggren
Role
Destination Partner Manager
Phone
+46 (0)73 624 80 73
E-mail
niklas.berggren@arrivalguides.com
Linnea Perman
Name
Linnea Perman
Role
Destination Partner Manager
E-mail
linnea.perman@arrivalguides.com

Editing and Press

Caroline Kylstad
Name
Caroline Kylstad
Role
Destination Support / Editorial Manager
Phone
+46 (0)70 744 49 40
E-mail
caroline.kylstad@arrivalguides.com
Madelein Fagerlind
Name
Madelein Fagerlind
Role
Advertising Manager/Editor
Phone
+46 (0)76 881 52 07
E-mail
madelein.fagerlind@arrivalguides.com
Victoria Andersson
Name
(On maternity leave) Victoria Andersson
Role
Editor / Destination Manager
E-mail
victoria.andersson@arrivalguides.com
Camilla Blomster
Name
Camilla Blomster
Role
Destination Support / Editor
Phone
+46 (0)72 177 09 27
E-mail
camilla.blomster@arrivalguides.com
Paula Arhanto
Name
(On maternity leave) Paula Arhanto
Role
Guide Editor
Phone
E-mail
paula.arhanto@arrivalguides.com

Advertising

Katja Grigorieva
Name
Katja Grigorieva
Role
Account Manager Advertising
E-mail
katja.grigorieva@arrivalguides.com

ArrivalGuides Destination Partners

Amsterdam Marketing

Ank Lommel
Destination
Amsterdam
Name
Ank Lommel
Phone
+31 (0)20-7026225
E-mail
a.lommel@Iamsterdam.com

AB Glasriket

Henrik Karlsson
Name
Jakob Franzén
Phone
+46 (0)481 452 16
E-mail
jf@glasriket.se

Tourismus Nürnberg

Angela Gößwein
Destination
Nürnberg
Name
Angela Gößwein
Phone
+49 911 2336-143
E-mail
goesswein@ctz-nuernberg.de

Vimmerby Turistbyrå

Henrik Karlsson
Destination
Vimmerby
Name
Henrik Karlsson
Phone
+46 (0)492 310 10
E-mail
henrik.k@vimmerbyturistbyra.se

ArrivalGuides International

USA

Aviva Pearson
Role
Sales and Marketing Director
Country
USA (Visit Technology Group)
Name
Aviva Pearson
Phone
+1 520 576 2472
E-mail
aviva.pearson@visit.com
Ed Brill
Country
USA (Visit Technology Group)
Name
Ed Brill
E-mail
ed.brill@visit.com

Sales agents

Johanna Wamfors
Country
Italy
Name
Johanna Wamfors
E-mail
johanna.wamfors@arrivalguides.com
Rod Walters
Country
Japan (Natora)
Name
Rod Walters
Phone
+81 (0) 90 1173 4296
E-mail
info@natora.jp
Michelle Lin
Country
China (Mytong)
Name
Michelle Lin
Phone
+86(0) 186 2110 3960
E-mail
michelle.lin@mytong.com